Како бисмо наше суграђане подсјетили на великане свјетске и наше књижевности, ЈУ Народна библиотека „Просвјета“ Рудо у сарадњи са драмском секцијом Дома културе „Просвјета“ Рудо, од суботе  22. септембра, почеће са приказивањем играних филмова о њиховим животима. Ово је прилика да, кроз седму умјетност, заједно упознамо свијет у којем су живјели и стварали књижевници уз чија смо дјела одрастали, али и прилика да поново оживимо наш биоскоп. Они су мијењали свијет у својим дјелима, али су и та дјела мијењала свијет; можда је и ово прилика да стекнемо једну лијепу навику, подсјетимо се на неку давно прочитану књигу, добијемо нове теме за разговор, те нашу свакодневицу обогатимо једним новим искуством.

Пројекције почињу у 20h, у великој сали Дома културе.

(Информације о филмовима биће доступне на сајту библиотеке и фејсбук страници)

Улаз је бесплатан.

Добродошли!