Синоћ је у великој сали Дома културе у Рудом, приказан први филм из серијала - Субота вече са писцима - "Мој брат Алекса". Гледаоце су на улазу дочекали глумци, који су се својим изгледом потрудили да дочарају ликове Алексе Шантића и његове Емине. За ову прилику организатор се потрудио да припреми симболичне улазнице, на којима се поред слике моста у Мостару налазила кратка биографија Алексе Шантића. Свакако да је ово још један од начина да се нашим суграђанима приближе великани, и задржи, бар на кратко - колико то папир допушта - успомена на синоћње дружење.

Оне који нису могли да присуствују и слушају, подсјећамо на музичке изведбе Шантићевих пјесама великог Драгана Стојнића.

У наредном периоду настављамо оживљавати познате ликове из књижевног живота. Видимо се у суботу у 20 часова, у великој сали Дома културе! Улаз је бесплатан. (За све информације о пројекцијама пратите фејсбук страницу Народне библиотеке Рудо)