У суботу, 29. септембра, приказан је филм "Слепи путник на броду лудака". Филм о посљедњим данима књижевника и народног трибуна Петра Кочића. Овим филмом настављен је започети серијал филмова "Књижевници на филмском платну", који је, како је примјећено и прошли пут, изазвао велико интересовање код младих у Рудом.

С обзиром на то се за викенд одржавају општи избори, филм који је требало да буде приказан у суботу, биће приказн накнадно током сљедеће седмице. Све информације о пројекцијама можете видјети на фејсбук страници Народне Библиотеке Просвјета (https://www.facebook.com/profile.php?id=100011486643995). Радујемо се наредном филму и новим посјетиоцима. До тада, читајмо, јер:

"Знам да колико год је пространство живота на површини, у ширини, толико га има у дубини; тако да су невидљиве и скривене могућности живота безброј милиона пута веће од оних које видимо на површини."

(Иво Андрић)