Пред великим бројем посјетилаца, синоћ је у малој сали Дома културе представљена књига "Енглеска основа жаргонизама у говору младих" професорице Јелене Митровић. О књизи су говорили проф. др Милош Ковачевић, рецензент књиге и ауторка Јелена Митровић.

Уз пријатан и крајње инспиративан разговор о језичким темама, након сат и по времена, дошли смо до закључка да у нашем језику данас влада принцип, који даје проф. Твртко Прћић, а на који се и ауторка реферише у књизи - "Пиши како хоћеш, читај како ти одговара, с граматиком како ти воља, а са значењем шта буде". Ова књига изашла је у издању ЈУ НБ "Просвјета" Рудо, која ће, према ријечима директора Предрага Остојића, наставити да подржава младе, талентоване књижевнике и младе истраживаче у области науке. Књига се може наћи у нашој библиотеци.